Wywiad z gwiazdą Bayer Full – same fakty, żadnych ściem

Rozmowa z liderem Bayer Full o atakach na disco polo, zaangażowaniu politycznym i radach dla młodych artystów. Czytaj więcej.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Zadaliśmy kilka pytań Sławomirowi Świerzyńskiemu – liderowi jednego z najbardziej znanych zespołów disco polo – Bayer Full. Pytamy m. in. o kontekst ostatnich ataków na jego twórczość, zaangażowanie polityczne i rady dla młodych artystów disco polo.

Co czuje artysta, kiedy środowisko/media zarzucają mu, że dwie z najpopularniejszych jego piosenek mogą być plagiatami?

Po pierwsze należy to udowodnić, gama ma tylko 13 dźwięków i niektórym osobom wydaje się że już gdzieś słyszały ten utwór, i o to chodzi przy pisaniu piosenek przebojowych -mają one nam się kojarzyć.

Czy domyśla się Pan, jakie są powody ostatnich ataków?

Moim zdaniem ostatnie zainteresowanie zespołem Bayer Full i moją osobą wiąże się z moim zaangażowaniem w sprawy naszej Ojczyzny, zależy mi na dobrym Imieniu Polski oraz na budowaniu wspólnoty rodaków w Polsce i Polonii , niektórym zależy na opluwaniu Polaków a ja ich zdaniem najlepiej się do tego nadaję- Katolik , Żonaty z tą samą kobietą od 37 lat, ojciec trojga dzieci, dziadek, prawicowiec, państwowiec, uznający wybory Polaków, „jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie”.

Dlaczego postanowił Pan udzielać się w sprawach politycznych? Co dało impuls do takiej decyzji?

Dobro Polski, zakładam, że każdy poseł każda partia chce działać dla dobra publicznego tylko każdy/a widzi to inaczej, stąd te różnice, chciałem pokazać, że naprawdę jesteśmy Rodziną.

Jaki ma Pan plan na dalszą karierę zespołu Bayer Full?

Dalej będę grał i śpiewał, mam całą masę pomysłów muzycznych, estradowych i filmowych, jak ktoś myśli że się wypaliłem to jest w błędzie.

Czy dostrzega Pan renesans muzyki disco polo w naszym kraju?

Obecnie Disco Polo jest w przegrupowaniu, następuje przesianie prawdziwych „discoplowców” od tzw. przybłęd z innych nurtów muzycznych, którzy dołączyli do nas dla szybkiej kasy. Teraz wszyscy są na bezrobociu i po pandemii zostaną tylko Ci prawdziwi którzy kochają ten rodzaj piosenki tanecznej. Jestem pewien, że obecnie powstają i są nagrywane hity które zachwycą naszą publiczność. Nigdy nie zadowolimy każdej publiczności ale ta ogromna większość będzie zachwycona.

Jak będzie wyglądała Pana emerytura?

W maju zaczynam obliczać kapitał początkowy, we wrześniu 2021r minie 40 lat mojej pracy estradowej, zawodowej, jeśli będzie można doliczyć szkołę zawodową to będzie 45 lat pracy. Moja emerytura będzie polegała na koncertowaniu i spotykaniu się z publicznością, oczywiście znajdę czas dla wnucząt i hobby. Ale przede wszystkim na dalszej służbie Bogu i moim rodakom, najlepiej jak potrafię.

Jakie ma Pan rady dla początkujących muzyków disco polo?

Korzystajcie ze swojej twórczości, może być słabsza ale wasza, nie śpiewajcie cudzych utworów bo nie wiadomo czyje są, zgłaszajcie swoją twórczość pod ochronę ZAiKS, nie podpisujcie niewolniczych umów z żadnymi producentami TV, bądźcie sobą i śpiewajcie jak wam w duszy gra, bądźcie uparci i konsekwentni a sukces sam Was odnajdzie.

Zapraszamy na stronę www zespołu: https://www.bayerfull.pl/

Źródło: NewsDiscoPolo.info

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Portal NewsDiscoPolo jest nowoczesnym miejscem spotkań z muzyką disco polo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych najmłodszych i dla tych starszych. Dla nieśmiałych, początkujących i zdecydowanych do słuchania polskiej muzy. Dla tych którzy przestali słuchać bo ktoś wmówił im, że to wiocha. Dla nas każdy jest wyjątkowy.

Artykuły: 704


Reklama

Dodaj komentarz