MIG

MIG – polski zespół disco polo, znany z energetycznych hitów i niezapomnianych koncertów. Muzyka, która porusza serca.
Podziel się swoją opinią
Reklama

MIG to polski zespół grający muzykę disco polo.

Początki

Zespół powstał 1 marca 2000 roku w Pruszkowie, w powiecie płońskim, z inicjatywy czwórki rodzeństwa: Doroty Pstrągowskiej, Marka, Krzysztofa i Sławomira Gwiazdowskich. W pierwszych latach działalności współpracowali z zespołem Top One, co znacząco wpłynęło na ich twórczość. Debiutancki utwór, Co ty mi dasz, zaprezentowali podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie w 2000 roku, gdzie zdobyli nagrodę dla najlepszego debiutu.

Sukcesy

W 2012 roku utwór Jej Dotyk przyniósł im tytuł Hit Lata na Disco Hit Festival w Kobylnicy. Rok później zdobyli tam drugą lokatę z piosenką Dziewczyna z sąsiedniej ulicy. W 2015 roku triumfowali z utworem Wymarzona podczas Polo TV Hit Festival.

Repertuar

Zespół MIG cieszy się popularnością za sprawą takich hitów jak: Nie ma mocnych na Mariolę, Wymarzona, Miód Malina czy Słodka wariatka, które zgromadziły dziesiątki milionów odtworzeń na YouTube.

Kontakt z zespołem

na skróty

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Portal NewsDiscoPolo jest nowoczesnym miejscem spotkań z muzyką disco polo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych najmłodszych i dla tych starszych. Dla nieśmiałych, początkujących i zdecydowanych do słuchania polskiej muzy. Dla tych którzy przestali słuchać bo ktoś wmówił im, że to wiocha. Dla nas każdy jest wyjątkowy.

Artykuły: 704


Reklama

Dodaj komentarz