Czadoman

Czadoman, właśc. Paweł Dudek (ur. 8 lutego 1986 w Opalewie) – polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Czadoman, czyli Paweł Dudek (ur. 8 lutego 1986 w Opalewie) – polski artysta muzyczny łączący w swojej twórczości gatunki disco polo i dance.

Droga muzyczna:

Początki kariery Pawła związane były z zespołem rockowym Arena, w którym pełnił funkcję wokalisty. Chociaż próbował swoich sił w muzyce pop-rockowej jako solista, jego działania zostały przerwane z powodu konfliktu z menedżerem.

W 2013 roku przemianował się na Czadoman, inspirowany postaciami superbohaterów z amerykańskiego kina, takimi jak Superman czy Spider-Man. Zyskał popularność dzięki utworom jak „Ruda tańczy jak szalona” czy „Bliźniaczki”, które zdobyły ogromną liczbę odsłon na YouTube. W 2015 roku jego klip do utworu „Ruda tańczy jak szalona” zdobył trzecie miejsce w kategorii Hity sieci na festiwalu Polsat SuperHit Festiwal. Paweł promował swoje dzieła w programach telewizyjnych, takich jak Dzień dobry TVN czy Kuba Wojewódzki.

Od 2017 do 2019 roku zasiadał w jury programu Polo TV Disco Star. W 2018 roku pojawił się w specjalnym, noworocznym odcinku teleturnieju Koło Fortuny. Rok później wziął udział w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. W 2020 roku dołączył do obsady trzynastej edycji show Twoja twarz brzmi znajomo, której emisję przerwano z powodu pandemii COVID-19, by wznowić ją później w tym samym roku. Paweł dotarł aż do finału programu, który ostatecznie wygrał.

Życie osobiste:

Urodzony i wychowany w Opalewie, w województwie lubuskim. Ma za żonę Mirosławę.

Kontakt z zespołem

na skróty

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Portal NewsDiscoPolo jest nowoczesnym miejscem spotkań z muzyką disco polo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych najmłodszych i dla tych starszych. Dla nieśmiałych, początkujących i zdecydowanych do słuchania polskiej muzy. Dla tych którzy przestali słuchać bo ktoś wmówił im, że to wiocha. Dla nas każdy jest wyjątkowy.

Artykuły: 704


Reklama

Dodaj komentarz