Weekend

Weekend - polski zespół muzyczny ( boysband) wykonujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo , dance i grupy muzyki tanecznej (klubowej).
Podziel się swoją opinią
Reklama

Weekend – polski zespół muzyczny łączący w sobie elementy disco polo, dance i muzyki klubowej.

Historia: Weekend powstał wiosną 2000 roku w Sejnach z inicjatywy Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego. Pierwszy skład uzupełniali Tomasz Niecikowski i Grzegorz Skowronek w sekcji tanecznej. Swoją premierę mieli w 2001 roku w programie „Disco Polo Live” w telewizji Polsat. Rok później wydali swój debiutancki album. W 2003 roku wystąpili na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, zdobywając nagrodę za najlepszy występ. Tomasz Niecikowski opuścił zespół na początku 2004 roku, a zastąpił go Jacek Wasilewski. W tym samym roku ukazała się ich druga płyta „Bawidamek”, zawierająca nowe utwory oraz nowe wersje hitów „Usta” i „Karolina”. Z tej płyty pochodzą popularne piosenki takie jak „Tylko ta”, „Najarana Anka”, „Na fali” i „Sobota”. W 2006 roku zespół pojawił się w programie „Uwaga! Kulisy Sławy” na antenie TVN. W 2007 roku w składance „7 Gwiazd Green Stara – Disco Polo Top Hits” zaprezentowali swoje wersje piosenek „Ślubne prezenty” i „Miłosne S.O.S”.

Ich największy hit „Ona tańczy dla mnie” pojawił się w 2012 roku. Ponadto zespół znany jest z takich utworów jak „Za miłość mą”, „Jesteś zajebista”, „Na fali”, „Najarana Anka”, „Za chwilę z Tobą”, „Moje miasto nigdy nie śpi”, „Bawidamek”, „Tylko ta” i „Usta”. W 2013 roku teledysk do „Ona tańczy dla mnie” znalazł się na 17. miejscu listy przebojów YouTube. W plebiscycie „Disco Polo Hit Wszech Czasów” organizowanym przez Polo TV, ten sam utwór zajął drugie miejsce. W kwietniu 2016 roku, dzięki olbrzymiej liczbie odsłon na YouTube, znalazł się w światowym top 100.

Utwór „Ona tańczy dla mnie” jest również pierwszą polską piosenką w serii gier „Just Dance”.

2 lipca 2015 roku zespołu opuścił Paweł Nitupski. Na jego miejsce przyszedł Bernard Mikulski, tancerz wcześniej kojarzony z zespołem Toples. W sekcji tanecznej zespołu występują obecnie Adam Łazowski i Karol Skrobański.

Kontakt z zespołem

na skróty

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Portal NewsDiscoPolo jest nowoczesnym miejscem spotkań z muzyką disco polo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych najmłodszych i dla tych starszych. Dla nieśmiałych, początkujących i zdecydowanych do słuchania polskiej muzy. Dla tych którzy przestali słuchać bo ktoś wmówił im, że to wiocha. Dla nas każdy jest wyjątkowy.

Artykuły: 704


Reklama

Dodaj komentarz