Etna

Etna, właśc. Joanna Kaczanowska z domu Kurnicka (ur. 24 listopada 1975 w Białymstoku) – polska piosenkarka muzyki disco polo i dance.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Etna, prawdziwe imię Joanna Kaczanowska (ur. 24 listopada 1975 w Białymstoku), to znana polska wykonawczyni muzyki disco polo i dance.

Życiorys:

Ukończyła Państwowe Ognisko Baletowe i Liceum Muzyczne w specjalności śpiew i perkusja. Jej debiutancka płyta „Lawa”, zawierająca hit „Drań”, została wydana we wrześniu 2002 przez Green Star. W lipcu 2003 zdobyła nagrodę publiczności podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Chociaż początki były obiecujące, jej kariera zwolniła po zakończeniu programu Disco Polo Live w Polsacie. Jednak w 2007 roku powróciła, zdobywając wyróżnienie za Debiut Roku na kolejnym festiwalu w Ostródzie.

Jej kolejne albumy to „Strzelec” z 2008 (z hitami „Niewolnica” i „Dziadek”) oraz „Anioł” z 2011 (z utworami „Gorzka kawa” i „Studenteczka”). W teledysku do piosenki „Dziadek” z 2009 roku wystąpił ceniony aktor Bohdan Łazuka, co było pierwszym takim połączeniem w muzyce tanecznej.

Etna przez lata była także obecna w telewizji, prowadząc programy muzyczne, w tym „Discopolot – Premiery” w Polo TV, prezentując kulisy tworzenia teledysków. W 2017 roku wydała płytę „Rolnikowa”, a od września 2019 współprowadzi program „Piosenka na życzenie” w Polo TV z Maciejem Czachowskim.

Kontakt z zespołem

na skróty

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Portal NewsDiscoPolo jest nowoczesnym miejscem spotkań z muzyką disco polo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych najmłodszych i dla tych starszych. Dla nieśmiałych, początkujących i zdecydowanych do słuchania polskiej muzy. Dla tych którzy przestali słuchać bo ktoś wmówił im, że to wiocha. Dla nas każdy jest wyjątkowy.

Artykuły: 704


Reklama

Dodaj komentarz