Małe koncerty Disco Polo w terenie

Jak wypaść profesjonalnie na koncercie disco polo? Nasz poradnik o sprzęcie i sukcesie koncertu w terenie.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Macie swój zespół disco polo i przed wami upragniony występ? Chcecie skraść show i zastanawiacie się, jaki sprzęt jest potrzebny, żeby wypaść profesjonalnie i sprawić, że wszyscy was zapamiętają? Wiemy to! Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jaki jest sukces koncertu disco polo w terenie.

Pamiętajcie, że początki bywają trudne

Nawet jeśli dopiero zaczynacie swoją muzyczną przygodę z Disco Polo i nie macie takiego sprzętu, jak inne, dobrze już prosperujące zespoły — nie załamujcie się i pamiętajcie, że liczy się dobra zabawa i flow! W takich momentach warto sobie przypomnieć sytuację chłopaków z Boys. Marcin Miler wspomina, że na pierwszy syntezator wydali wszystkie pieniądze, jakie mieli. Jechali po niego przez pół Polski, a później osobiście targali go na plecach przez pół miasta, aż do samego dworca. Jednak wydatki się nie skończyły — ciągle było potrzebne cos lepszego, lepsze nagłośnienie, coraz droższy sprzęt, który kiedyś osiągał ogromne kwoty. Gdy kupili perkusję, po dwóch tygodniach ktoś im ją ukradł.

Dziś zespół może sobie kupić przyzwoite nagłośnienie już po 2-3 koncertach, co świadczy o ogromnej popularności muzyki Disco Polo w Polsce. Gdzie znaleźć najlepszy sprzęt? Doskonałe oferty ma na przykład hurtownia muzyczna Magnus, warto sprawdzić jej ofertę na https://hurtowniamuzyczna.pl. Pamiętajcie, że nagłośnienie na koncercie to klucz do udanego show. Oczywiście Wasza charyzma, muzyka i chwytliwe teksty bardzo się liczą, ale to tylko część sukcesu. Nic nie psuje klimatu bardziej, niż złe nagłośnienie, niedziałający mikrofon, albo wzmacniacz, który nie wytrzyma mocy.

Koncert disco polo — sprzęt, który pracuje na Wasz sukces

Jaki sprzęt liczy się najbardziej — nie tylko podczas koncertu? Odpowiedź jest prosta: 61 klawiszy, 392 różnorodne brzmienia, polifonia 32 głosów oraz efekty wzbogacające brzmienie, słowem — przyzwoity keyboard. Dla przykładu chłopcy z Boys dali za swój 12 milionów! To podstawa, dzięki której wzbogaci się nie tylko melodia, ale cały występ. Instrumenty klawiszowe są jednymi z najpopularniejszych w muzyce — z resztą nie tylko Disco Polo. Świetnie sprawdzą zarówno do większych, jak i mniejszych występów. To właśnie od instrumentów klawiszowych, należy zacząć kompletowanie dobrego sprzętu, dlatego jeśli nie musisz — nie oszczędzaj i wybierz dobre klawisze. Na początek warto rozważyć wybór keyboardu Yamaha lub Korg Kronos.

Zdecydowanie warto zdecydować się na gitarę akustyczną. Dobrym wyborem będzie gitara z pudłem typu dreadnought, dzięki któremu brzmienie jest bardzo mocne i donośne. To doskonały instrument do akompaniowania innym instrumentom lub wokalowi. Poza instrumentami klawiszowymi i gitarami, do grania disco polo nadają się również skrzypce, akordeon, perkusjonalia i oczywiście zestaw perkusyjny — wszystko zależy od Waszych preferencji i umiejętności. Życzymy udanego koncertu!

Źródło: NewsDiscoPolo.info

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Portal NewsDiscoPolo jest nowoczesnym miejscem spotkań z muzyką disco polo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych najmłodszych i dla tych starszych. Dla nieśmiałych, początkujących i zdecydowanych do słuchania polskiej muzy. Dla tych którzy przestali słuchać bo ktoś wmówił im, że to wiocha. Dla nas każdy jest wyjątkowy.

Artykuły: 705


Reklama

Dodaj komentarz