Konkurs na nową zwrotkę Morskich Opowieści – Śpiewnik Wywroty

Odkryj nowy kanał YouTube Wywrota.pl dla gitarzystów i miłośników ukulele. Znane piosenki i konkurs z nagrodami czekają!
Podziel się swoją opinią
Reklama

Na początku lipca serwis Wywrota.pl uruchomił nowy kanał YouTube dla gitarzystów i amatorów ukulele. Dwa razy w tygodniu pojawiają się tam profesjonalne opracowania znanych i lubianych piosenek. Z okazji otwarcia konkursu zorganizowano też konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Łajba to jest morski statek
Sztorm to wiatr, co dmucha z gestem
Cierpi kraj na niedostatek
Morskich opowieści!

Rusza nowy kanał Śpiewnika Wywroty na YouTube

Wywrota.pl to niezależny serwis internetowy o ponad dwudziestoletniej historii. Znajdziecie w nim publikacje na temat zdrowego stylu życia, aktualności ze świata muzyki i sztuki, recenzje ciekawych książekt, a nawet otwarte forum literackie.

Przede wszystkim jednak Wywrota znana jest z największego w polskim Internecie śpiewnika, zawierającego najlepiej opracowane interpretacje utworów na gitarę oraz ukulele. Śpiewnik tworzony jest przez użytkowników i każdy może nadesłać nowe opracowania lub wprowadzić korekty istniejących tekstów.

Niedawno redakcja Śpiewnika uruchomiła nowy kanał na Youtube, skierowany zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych gitarzystów. Kanał prowadzi Kasia Melcher – polska youtuberka znana z kanału Chwyty Dozwolone, Dominik Bobryk – aktor musicalowy, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Michalina Buczyńska – tegoroczna maturzystka.

Konkurs na zwrotkę Morskich Opowieści

Z okazji otwarcia kanału zorganizowano konkurs na nową zwrotkę znanej szanty “Morskie Opowieści”. Aby wziąć udział w konkursie należy napisać własną zwrotkę, nagrać ją w postaci filmu oraz przesłać na adres redakcji śpiewnika. Wśród autorów rozlosowane zostaną nagrody ufundowane przez salon muzyczny Rock & Roll w Warszawie. Główną nagrodą jest ukulele koncertowe Arrow MH10! Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie https://spiewnik.wywrota.pl/konkurs.

Gitara najlepszym przyjacielem człowieka

Redakcja Śpiewnika Wywroty wierzy, że granie na instrumencie muzycznym takim jak gitara może zmienić świat na lepsze. Praca nad własnym warsztatem wokalnym i instrumentalnym wpływa pozytywnie na nastrój i poczucie własnej wartości. 

Rosyjscy uczeni udowodnili, że osoby grające na gitarze cieszą się większym zainteresowaniem płci przeciwnej (patrz archetyp Chłopaka z gitarą). W czasach izolacji społecznej granie i śpiewanie zapobiega także zanikowi strun głosowych i stanowi antidotum na depresję.

Źródło: NewsDiscoPolo.info

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Portal NewsDiscoPolo jest nowoczesnym miejscem spotkań z muzyką disco polo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych najmłodszych i dla tych starszych. Dla nieśmiałych, początkujących i zdecydowanych do słuchania polskiej muzy. Dla tych którzy przestali słuchać bo ktoś wmówił im, że to wiocha. Dla nas każdy jest wyjątkowy.

Artykuły: 704


Reklama

Dodaj komentarz