Zmarła gwiazda Disco Polo, miała 24 lata

Wspomnienie o Patrycji Widerze, wokalistce disco polo, która odeszła za wcześnie, pozostawiając po sobie muzyczne dziedzictwo.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Patrycja Widera, 24-letnia artystka stawiająca pierwsze kroki w świecie muzyki, która zdążyła już zaznaczyć swoją obecność nagraniem utworu z Kamilem Kossakowskim, znanym wykonawcą disco polo, niestety nie żyje. Poprzez TikTok dzieliła się z fanami niepokojącymi wieściami o pogarszającym się zdrowiu. Dzisiaj rodzina poinformowała o jej przedwczesnej śmierci.

Patrycja Widera, urodzona 26 kwietnia 1999 roku, z domu w Piekarach Śląskich, gdzie mieszkała ze swoją mamą, nie tylko rozwijała karierę muzyczną, ale także zaznaczyła swoją obecność na ekranie. Widzowie mogli ją zobaczyć w serialu TVP „Szkoła” oraz w produkcji „Pułapka”. Widera miała również okazję zaprezentować się w programie „Projekt Lady”.

Widera & Kossakowski – Wyrąbane

W 2020 roku zadebiutowała jej hitowa propozycja „Wyrąbane„, w której gościnnie wystąpił Kamil Kossakowski. Klip do utworu osiągnął ponad 2,5 miliona odsłon. Artystka podzieliła się swoimi przemyśleniami: „Mam nadzieję, że piosenka przypadnie Wam do gustu. Chociaż nie mam dużego doświadczenia ani wybitnego talentu wokalnego, to jednak wierzę, że marzenia należy realizować” – wyznała w podziękowaniach.

„Zawsze marzyłam, aby stworzyć ’coś swojego’. Mam nadzieję, że ten kawałek będzie Wam towarzyszył na różnorodnych imprezach z przyjaciółmi, jak i rodzinnymi spotkaniami, a w momentach kryzysowych poprawi Wam nastrój, tak jak mi to robi. Cieszcie się życiem i miejcie ’wyrąbane’” – wyraziła się wtedy młoda wokalistka. Na swoim profilu na TikToku, śledzonym przez 1,5 miliona osób, regularnie publikowała swoje wokalne eksperymenty.

Patrycja Widera: Tragiczny finał muzycznych marzeń

Cztery dni temu Patrycja Widera podzieliła się ze swoimi obserwatorami na Instagramie swoim stanem zdrowia. „Brzydkie zdjęcia, ale cóż. Kochani, przeżyłam coś okropnego. Instagram to moja pamiątka, więc niech będzie. Próbuję siadać, ale jeszcze nie wstałam, także 'never say never’ i do przodu! Dziękuję za wsparcie wszystkim. Nie wiedziałam, że to, co się ze mną dzieje jest na tyle poważne, że chwilkę już byłam z aniołkami” – wyraziła swoje przeżycia. Mimo niepokojącej sytuacji, zachowała nadzieję na powrót do zdrowia: „Może wyjdę za dwa tygodnie, aczkolwiek długie leczenie czeka mnie jeszcze” – dodała otuchy sobie i bliskim.

Sebastian Kowalczyk, współtwórca projektu „Artystyczni” i bliski współpracownik Patrycji Widera, jako pierwszy przekazał smutne wieści o jej śmierci. „Dziś już ciebie nie ma, ale nadejdzie dzień, kiedy się spotkamy i będziemy szczęśliwi na wieki. Za zgodą mamy informuję, że @widupa z nami już nie ma, ale u góry jest szczęśliwa. Uszanujmy prywatność rodziny” – ogłosił w mediach społecznościowych.

Fani Patrycji Widera wyrażają swój żal i niedowierzanie wobec tragicznych wiadomości. Pod ostatnimi wpisami artystki na Instagramie wciąż przybywa poruszających komentarzy. „Spoczywaj w pokoju„, „Będzie mi cię brakowało aniołku„, „Jesteś teraz tam, gdzie nie ma bólu” – to tylko niektóre z licznych kondolencji zostawianych przez zdruzgotanych internautów.

Źródło: NewsDiscoPolo.info / Interia.pl

Google News

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Subskrybuj nasz kanał na YouTube – NewsDiscoPoloClipy. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
Paweł Deluga

Paweł, jako właściciel magazynu Disco Polo, łączy swoją pasję do muzyki z zamiłowaniem do nowych technologii. Dzięki jego wizji i innowacyjnemu podejściu magazyn stale się rozwija i dostosowuje do potrzeb współczesnego odbiorcy.

Artykuły: 19


Reklama

Dodaj komentarz