Przyszłość Zenona Martyniuka w TVP pod znakiem zapytania: Straci czy zyska?

Zenon Martyniuk startuje sezon wakacyjny koncertem w Parku Śląskim 3 maja. Odkryj plany artysty na lato!
Podziel się swoją opinią
Reklama

Po zmianach w Telewizji Polskiej zdecydowano, że na antenie TVP przestaną być emitowane programy promujące disco polo. Koncerty tego gatunku, które były częstym widokiem w ostatnim czasie, najprawdopodobniej nie będą już organizowane. Zenon Martyniuk, który był jedną z najjaśniejszych gwiazd tych wydarzeń, podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Zenon Martyniuk to postać, która nie wymaga specjalnych prezentacji. Jako jedna z czołowych gwiazd disco polo w Polsce, przez lata utrzymuje wysoką popularność. W promocji jego działalności biznesowej i koncertowej znaczącą rolę odegrała Telewizja Polska. W okresie prezesury Jacka Kurskiego, TVP regularnie włączała do swojej ramówki koncerty tego gatunku muzycznego. Jednak te czasy dobiegły końca. Wraz z istotnymi zmianami na Woronicza, w tym zwolnieniem kilkudziesięciu pracowników i przyjściem nowego prezesa, ramówka została znacząco odświeżona, eliminując występy disco polo. Jak te zmiany wpłynęły na dochody Martyniuka? W najnowszym wywiadzie artysta ujawnił szczegóły swojej współpracy z publicznym nadawcą.

Zenon Martyniuk komentuje swoje doświadczenia z TVP: Czy to była stratna inwestycja?

Zenon Martyniuk, mimo regularnych występów w programach Telewizji Polskiej, ujawnił, że koncerty telewizyjne nie stanowiły głównego źródła jego dochodów. W wywiadzie dla „Faktu” przyznał, że te występy to tylko niewielka część jego działalności muzycznej i zarobków. „Nie jestem zaniepokojony, bez TVP również radzę sobie doskonale,” zapewnił artysta.

„Nie graliśmy zbyt wiele koncertów telewizyjnych. Nasze występy na scenie telewizyjnej były sporadyczne. Nasza główna działalność to występy na żywo, które organizujemy dla gmin i miast na terenie całej Polski. W porównaniu do naszej codziennej pracy, telewizja stanowiła zaledwie małą część,” dodał w rozmowie z „Faktem”. Tymczasem, przed gwiazdą disco polo roztacza się perspektywa bardzo intensywnego okresu.

Zenon Martyniuk rozpoczyna sezon koncertowy: Majówka pełna muzyki

Zenon Martyniuk wykorzysta tegoroczną majówkę na pełne zaangażowanie w trasę koncertową po Polsce. Po wcześniejszym odpoczynku z rodziną w Hiszpanii, artysta jest gotowy do pracy. „Rozpoczynamy intensywnie już 3 maja w Parku Śląskim w Chorzowie z pierwszym plenerowym występem. Mam nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać, co uczyni majówkę jeszcze piękniejszą. To wydarzenie otwiera nasz sezon wakacyjny,” wyjawił w wywiadzie. Martyniuk z dumą wspomniał również, że koncerty jego zespołu są dokładnie przygotowywane, aby spełniały europejskie standardy. Fani mogą spodziewać się między innymi efektownych wizualizacji na telebimach. Wokalista dba również o swoją sceniczną garderobę, przyznając, że zawsze zabiera ze sobą za dużo ubrań, w tym różnorodne marynarki, aby zapewnić spektakularny wizerunek na scenie.

Źródło: NewsDiscoPolo.info / Plotek.pl

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Portal NewsDiscoPolo jest nowoczesnym miejscem spotkań z muzyką disco polo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych najmłodszych i dla tych starszych. Dla nieśmiałych, początkujących i zdecydowanych do słuchania polskiej muzy. Dla tych którzy przestali słuchać bo ktoś wmówił im, że to wiocha. Dla nas każdy jest wyjątkowy.

Artykuły: 704


Reklama

Dodaj komentarz