Zenek Martyniuk o koncertach charytatywnych: Nie zawsze da się grać

Zenek Martyniuk planuje niespodziankę dla reprezentacji Polski! Artysta myśli o specjalnej piosence motywującej. Dowiedz się więcej o jego związku z piłką!
Podziel się swoją opinią
Reklama

Zenek Martyniuk, niekwestionowana gwiazda disco-polo, ma bardzo napięty harmonogram i specyficzne oczekiwania. Mimo znaczących dochodów, unika występów na charytatywnych imprezach. Jego zdaniem, powodem są „tajemnicze koszty”.

Zenek Martyniuk, choć unika występów na koncertach charytatywnych, aktywnie angażuje się w pomoc innymi sposobami. Monarcha disco polo regularnie przekazuje na aukcje swoje pamiątki, wspierając w ten sposób fundacje. W programie „Rewia” artysta podkreślił swoją wrażliwość, zwłaszcza wobec krzywdy dzieci. „Otrzymuję wiele zapytań o koncerty charytatywne. Nie zawsze jestem w stanie je zagrać, głównie z powodu kosztów” – wyznał.

Wygląda na to, że sytuacja nie ulegnie zmianie. Zenek Martyniuk jest rezerwowany wobec występów charytatywnych, ale podkreśla swoje zaangażowanie w pomoc. Wszelkie wsparcie ma znaczenie, a koncert z jego udziałem na pewno przyciągnąłby tłumy na imprezy charytatywne.

Król Disco Polo – Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk, często określany przez fanów mianem króla disco polo, triumfuje na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Wspólnie z zespołem Akcent, którego jest założycielem i głównym wokalistą, zaprezentował światu szesnaście albumów oraz jeden solowy. Jego życiorys został uwieczniony w 2017 roku dzięki biografii autorstwa dziennikarki Martyny Rokitki.

Białystok uhonorował artystę muraliem z jego wizerunkiem. Od lat Zenek jest stałym punktem sylwestrowych gal TVP, które również wyprodukowało film biograficzny o jego drodze do sukcesu – „Zenek” (w głównych rolach Krzysztof Czeczot i Jakub Zając). Bez wątpienia, sztandarowym hitem Martyniuka jest „Przez twe oczy zielone”, który zgromadził już ponad 206 mln wyświetleń od listopada 2014 r.

Hymn dla kadry od Zenka Martyniuka?

Zenek Martyniuk, znany z wsparcia dla piłkarzy Jagiellonii Białystok, przygotował dla nich specjalny jingiel, a nawet przearanżował swój hit „Przez twe oczy zielone” na „Przez twe bramki strzelone”.

Popularność wokalisty grupy Akcent nie ogranicza się jedynie do klubu. Jego melodie często rozbrzmiewają w szatni reprezentacji Polski, gdzie jednym z fanów jest Kamil Grosicki.

Akcent – Przez twe oczy zielone

W wywiadzie dla „Faktem”, Martyniuk zdradził plany stworzenia piosenki dla polskiej kadry, mającej podnieść ducha zawodników. Artysta wyraził też zaufanie do nowego selekcjonera, Michała Probierza, który przyniósł Jagiellonii wiele triumfów, takich jak Puchar Polski czy wicemistrzostwo Polski.

To Probierz zastąpił Fernando Santosa, zwolnionego po nieudanych eliminacjach do Euro 2024. Debiut Probierza na stanowisku selekcjonera okazał się udany – 12 października Polska pokonała Wyspy Owcze 2:0.

Źródło: NewsDiscoPolo.info / Interia.pl

REKLAMA WIDEO


Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
Paweł Deluga

Paweł, jako właściciel magazynu Disco Polo, łączy swoją pasję do muzyki z zamiłowaniem do nowych technologii. Dzięki jego wizji i innowacyjnemu podejściu magazyn stale się rozwija i dostosowuje do potrzeb współczesnego odbiorcy.

Artykuły: 19


Reklama

Dodaj komentarz