Wyjątkowy wywiad z zespołem Lesioki

„Jesteś ty” to kolejna propozycja zespołu Lesioki, który przez ostatni rok dał poznać się publiczności jako uczestnik telewizyjnego show „Disco Star”. To czwarty singiel, jaki w ostatnich miesiącach ujrzał światło dzienne. Zespół konsekwentnie nagrywa piosenki melodyjne łącząc klimat disco z elementami folku.

LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Wyjątkowy wywiad z zespołem Lesioki
Foto: YouTubeWitamy

Paweł: Jak powstał zespół „Lesioki”?

Zespół powstał w 2014 roku. Przede wszystkim jednak „Lesioki” to grupa znajomych, których połączyła muzyka. Znaliśmy się już z innych zespołów ale zawsze chcieliśmy stworzyć taki, który będzie tworzył muzykę bliską każdemu z nas:-)

Paweł: Skąd pomysł na nazwę?

Lesioki to dawna nazwa Lasowiaków czyli grupy etnograficznej żyjącej między innymi innymi w naszym regionie. W związku z tym, że inspiracje czerpiemy od naszych przodków, wybór był prosty.

Paweł: „Lesioki” grają disco polo?

Myślimy, że każdy znajdzie w naszej muzyce coś dla siebie. Nie chcemy się szufladkować jako zespół jednego gatunku. Piszą do nas sympatycy muzyki disco, rock, pop. Instrumenty, których używamy, są uniwersalne. Dla nas najważniejsze jest to, żeby piosenka była melodyjna oraz miała ciekawy tekst. Nie wykluczamy, że kiedyś nagramy utwór z mocniejszym przesterem na gitarze:-)

Paweł: Kto pisze teksty? Kto komponuje muzykę?

Każdy daje coś od siebie. Spotykamy się na próbach kilka razy w tygodniu. Mamy głowy pełne pomysłów. Oczywiście nie brakuje gorących dyskusji, jak to w zespole bywa:-) Nasz najnowswzy singiel „jestes ty”, który obecnie promujemy zrodził się w głowach wokalisty Wojtka i basisty Mariusza, którzy napisali wspólnie muzykę i tekst.

Paweł: „Lesioki” to jeden z najliczniejszych  składów w disco polo. Dlaczego?

Zawsze gramy na żywo. Jesteśmy muzykami i nie wyobrażamy sobie, żeby było inaczej. W zespole mamy także sekcję dętą, która nieźle szaleje na scenie podczas koncertów:-)

Paweł: Jakie plany?

Praca, praca, praca… Tworzymy i nagrywamy nowe piosenki. Jeszcze w wakacje chcemy Wam zaprezentować najnowszy teledysk, który kręcony będzie w Stalowej Woli. W związku z tym, że zaczyna się lato, rozpoczynamy także trasę koncertową i nie ukrywamy, że bardzo się cieszymy na spotkanie z Wami:-)

Dziękuję za rozmowę

Również dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich gorąco! „Lesioki”!!!!

Przypomnijmy, że zespół Lesioki promuje obecnie swoją najnowszą piosenkę pt: Jesteś ty . 


Źródło: NewsDiscoPolo.info