Shazza kończy 55 lat. Królowa Disco Polo

55 lat kończy prawdziwa królowa disco polo, Shazza. Przypominamy jak wyglądała jej kariera, czy długo trzeba było ją namawiać na sesję w "Playboyu" oraz sprawdzamy co robi dzisiaj!

LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Shazza kończy 55 lat. Królowa Disco Polo
Foto: YouTubeShazza, a właściwie Marlena Magdalena Pańkowska urodziła się 29 maja 1967 roku w Pruszkowie. Karierę muzyczną zaczynała od współpracy z grupą Toy Boys, a solową karierę rozpoczęła w 1992 roku.

Jej pierwsza płyta, a właściwie kaseta "Sex Appeal" ukazała się pierwotnie na rynku amerykańskim, a dopiero rok później można było ją kupić w Polsce.

Przełomowym momentem dla Shazzy była płyta "Baiao Bongo", na której znalazła się nowa wersja utworu Natalii Zylskiej. Album stał się prawdziwym hitem, który wkrótce sprawił, że piosenkarkę zaczęto nazywać królową disco polo.

Płyty "Egipska noc" oraz "Noc róży" umocniły pozycję Shazzy na polskim rynku. Wydawnictwa sprzedały się w gigantycznym nakładzie - "Egipska noc" pokryła się podwójną platyną, a "Noc róży" platyną. Łącznie wokalistka wydała osiem albumów i sprzedała ponad dwa miliony egzemplarzy.

Piosenki Shazzy królowały w tamtym czasie na liście przebojów kultowego programu "Disco Relax"

Ogromna sława Shazzy sprawiła, że wokalistka dwukrotnie pojawiła się na Festiwalu w Opolu. W 1999 roku wykonała wraz z Pawłem Kukizem piosenkę "Zośka", a w 2001 roku na koncercie Premier zaśpiewała utwór "Może to samba" (zajęła z nim drugie miejsce). 

Shazza rozebrała się także na okładce "Playboya".

"Nakład tego pisma z Shazzą na okładce sprzedał się w takiej ilości, że nawet do tej pory po 13 latach nie został przekroczony!" - czytamy na Facebooku wokalistki. Czy długo musiała się zastanawiać nad sesją dla magazynu?

"Dałam sobie noc do zastanowienia, aczkolwiek nie będę ukrywać, że ucieszyła mnie ta wiadomość, bo magazyn mnie wyróżnił. Nie zrobiłam tych zdjęć po to, by zwrócić na siebie szczególną uwagę. Myślę, że zdjęcia zatrzymały upływający czas w kadrze" - wyjaśniła w programie "Zoom".

W 2002 roku, kiedy to program "Disco Relax" zdjęto z anteny, a disco polo było tymczasowo w odwrocie, Shazza postanowiła zawiesić karierę i wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Z USA gwiazda wróciła po kilku latach i zaczęła nagrywać kolejne utwory oraz koncertować. W latach 2012-2017 Shazza pełniła rolę jurorki w talent show "Disco star" produkowanym przez stację Polo TV

Shazza - wielki powrót?

Ostatnia studyjna płyta Shazzy, "Jestem sobą" ukazała się w 2001 roku. To jednak nie oznacza, że gwiazda zakończyła karierę muzyczną. 

W 2017 roku na stadionie Polonii Warszawa świętowała jubileusz 25-lecia swojej kariery podczas wielkiej gali "25 lat Disco Polo" na stadionie Polonii Warszawa. 

W 2019 roku nagrała teledysk do piosenki "Najładniejszy uśmiech". 

W 2020 roku ukazała się książka "Kobiety Przełomu" Katarzyny Jurkowskiej i Katarzyny Kościelak. Jedną z jej bohaterek była właśnie Shazza. Gwiazda opisała jak wyglądały jej występy w latach 90.

"W drugiej połowie lat 90. krążyła opinia, że gram najwięcej koncertów w Polsce. Może i tak było. Pamiętam, że tam, gdzie występowaliśmy, czasem nie byliśmy w stanie przejechać samochodem, bo takie czekały na nas tłumy" - wspomina. 

"Pamiętam, jak graliśmy koncert pod Warszawą, nie byłam w stanie wyjść z tej auli. Ludzie pchali się, chcieli mnie dotknąć, porozmawiać" - dodaje.

Dziś na swoim profilu na Facebooku, artystka głównie wspomina stare czasy i piosenki. Czy nagra dla swoich fanów nowe przeboje? Mamy nadzieję, że tak!


Źródło: NewsDiscoPolo.info