MIG zespół Disco Polo

M.I.G – polski zespół wykonujący muzykę disco polo.

LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
MIG zespół Disco Polo
Foto: Zespół MIGM.I.G – polski zespół wykonujący muzykę disco polo.

Historia

Grupa została założona 1 marca 2000 roku w miejscowości Pruszkowo w powiecie płońskim. Zespół tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota Pstrągowska, Marek Gwiazdowski, Krzysztof Gwiazdowski i Sławomir Gwiazdowski. W pierwszych latach istnienia, duży wpływ na twórczość zespołu miała współpraca z grupą Top One. Pierwsza piosenka zespołu to utwór Co ty mi dasz z 2000 roku (nagrany m.in. na dachu białostockiego Hotelu Gołębiewski), kiedy to miał debiut w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie 2000, który został emitowany w programie Disco Polo Live z 26 sierpnia 2000, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu.

Największe sukcesy zespołu to zdobycie w 2012 r. tytułu Hit Lata na Disco Hit Festival w Kobylnicy za utwór Jej Dotyk. Rok później na tym samym festiwalu zespół zajął drugą lokatę z piosenką Dziewczyna z sąsiedniej ulicy. W 2015 r. za utwór Wymarzona formacja zdobyła Pierwsze miejsce Super Premiera na Polo tv Hit Festival 2015.

Zespół MIG znany jest też z takich kompozycji, jak Nie ma mocnych na MariolęWymarzonaMiód Malina i Słodka wariatka, które posiadają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń w serwisie internetowym YouTube.

 

Źródło: Wikipedia


Źródło: NewsDiscoPolo.info