Etna zespół Disco Polo

Etna, właśc. Joanna Kaczanowska z domu Kurnicka (ur. 24 listopada 1975 w Białymstoku) – polska piosenkarka muzyki disco polo i dance.

LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Etna zespół Disco Polo
Foto: YouTubeEtna, właśc. Joanna Kaczanowska z domu Kurnicka (ur. 24 listopada 1975 w Białymstoku) – polska piosenkarka muzyki disco polo i dance.

Życiorys

Absolwentka Państwowego Ogniska Baletowego. Uczęszczała do Liceum Muzycznego w klasie śpiewu i perkusji. We wrześniu 2002 r. przez wytwórnię Green Star została wydana jej pierwsza płyta Lawa, z której pochodzi przebój Drań. W lipcu 2003 roku otrzymała nagrodę publiczności na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Wkrótce rozwój jej kariery został zahamowany zakończeniem emisji programu Disco Polo Live na Polsacie i przez kilka kolejnych lat o wokalistce było cicho. W lipcu 2007 r. dostała nagrodę za Debiut Roku na XII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

16 czerwca 2008 r. nakładem firmy fonograficznej Folk ukazała się jej druga płyta pt. Strzelec, z której pochodzą przeboje Niewolnica i „Dziadek”. Od marca 2009 do września 2012 wraz z Wojciechem Grodzkim była prezenterką programu muzycznego Vipo w TVS (nie została prowadzącą tego programu w Polo TV). We wrześniu 2009 roku Etna nagrała teledysk do utworu „Dziadek” i zaprosiła do odtworzenia tytułowej roli Bohdana Łazukę. W historii muzyki tanecznej, po raz pierwszy profesjonalny aktor współpracował z artystą tego nurtu muzycznego. Był to, jak do tej pory, najdroższy teledysk w muzyce disco polo. W marcu 2011 r. nakładem Folk ukazała się jej trzecia płyta pt. Anioł, z której pochodzą piosenki Gorzka kawa i Studenteczka. Od sierpnia 2012 prowadzi na antenie Polo TV program Discopolot – Premiery, w którym ukazuje kulisy produkcji teledysków realizowanych przez wykonawców disco polo. W kwietniu 2017 r. nakładem Green Star ukazała się czwarta płyta wokalistki pt. Rolnikowa.

Od 30 września 2019 roku prowadzi razem z Maciejem Czachowskim program Polo TV pt. Piosenka na życzenie.

 

Źródło: Wikipedia


Źródło: NewsDiscoPolo.info