Disco Polo ewoluuje? Dokąd zmierza ten gatunek muzyczny?

Muzyka Disco Polo staje się popularna oraz ewoluuje, wydaje mi się, że o tym wie każdy kto choć raz zetknął się z nią. Załóżmy, że popularną muzyką Disco Polo będziemy nazywać taką, która jest puszczana w radio.

LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Disco Polo ewoluuje? Dokąd zmierza ten gatunek muzyczny?
Foto: FacebookKtoś zapyta, czemu takie założenie? Bo na ogólnych stacjach radiowych, prowadzący coraz częściej są zmuszani przez słuchaczy do puszczania utworów takich których chcą słuchać. Najczęściej osoby prowadzące różne programy muzyczne w radiu są zmuszani puszczać utwory znane dla ludzi i takie, które promują  wytwórnie celem promocji, bo dzięki temu zarabiają.

Dziś w większości stacji króluje pokolenie Bieberów, tak to nazwałem. Nie usłyszymy lub też bardzo rzadko możemy usłyszeć chociażby takie zespoły jak: Roxette, Nirvane itp. Wszystkie stacje nastawione są na zysk, więc nie ma szans na posłuchanie naszych ulubionych utworów na znanych stacjach radiowych. Dlatego częściej słyszymy też takich wykonawców jak: Boys (Marcin Miller), Akcent (Zenek Martyniuk), Andre, Marioo.

Przenieśmy się zatem w czasie… do początku tego nurtu. Czytałem chyba wszystkie biografie każdego wykonawcy Disco Polo. Pamiętam też początek zespołu Maxel, tak między nami nie jestem zachwycony tym faktem, kto obecnie posługuje się tą nazwą, no ale cóż nie mi to oceniać, żal mi tylko chłopaków z (obecnie) US Maxel. Pozdrawiam Cię Marku :) Jeden z pierwszych występów zespołu Boys w Ełku w Klubie Kolejarza okazał się klapą, trudno tu powiedzieć kto zawinił czy organizator, czy brak odpowiedniej reklamy. Ale z tego co pamiętam następny występ był już tak oblegany, iż jedni musieli wyjść by drudzy stojący w kolejce wejść.

Z czasem na scenie muzycznej Disco Polo zaczęło pojawiać się coraz to więcej zespołów z coraz to ciekawszymi produkcjami. Jednak mi najbardziej w pamięci utkwiła taka sytuacja: kiedy to rozstawiałem się w miejscowości Orzysz. Rozstawiam łóżko polowe, sprzęt, kasety i podchodzi do mnie Pan po 40-stce i mówi taki tekst „Jeśli i Ty dziś będziesz cały dzień grał Mydełko FA to roz….e Ci to całe stanowisko” :)  Pozdrawiam tego Pana jeśli będzie to czytał. Co się okazało gość co sprzedawał również kasety stojący dosłownie obok niego, miał nagraną 60 min kasetę tylko z tym utworem i na okrągło puszczał tylko Mydełko FA. Też miałbym dość, cały dzień jeden kawałek ???? No ale wtedy to był przebój sprzedawało się tego w tysiącach dziennie.

Jakiś czas później zaczęły pojawiać się nowe zespoły i tak trwa to do dziś. Czasem pojawi się zespół i osiągnie ogromny sukces, a czasem zniknie po jednej płycie. Co prawda jest to niszowa muzyka, bo nikt nie słucha ????  ale jest to inspiracją dla kolejnych zespołów, które grają i odnoszą mniejsze czy tez większe sukcesy. Boys, Akcent, Maxel, Milano, Janusz Laskowski, Fanatic, Top One – ich muzyka była w latach 90′ bardzo popularna i jest do dziś.

A co dzisiaj? Dzisiejsze pokolenie wykonawców nie odbiega niczym od zachodnich wykonawców. Piosenki są coraz częściej nagrywane w zaciszu domowego studia. Nowi piosenkarze dążą do sławy, dużych pieniędzy, jak największych zysków przy dość często jak najmniejszej pracy, oddając prawa do clipów twórcom tychże clipów i do czego to zmierza? Do tego, że moim zdaniem muzyka się psuje.

Muzyka się zmienia, zmieniamy się również i my i tego nie zatrzymamy. Może za kilka lat będziemy słuchać kogoś kto będzie grał na pile do cięcia drzewa, bo rynek muzyczny do tego doprowadzi. Może wtedy jakiś bloger napisze o muzyce z roku 2016, bo będzie miał dość nowego odłamu muzyki Disco Polo. Pożyjemy – zobaczymy…


Źródło: NewsDiscoPolo.info