Czadoman zespół Disco Polo

Czadoman, właśc. Paweł Dudek (ur. 8 lutego 1986 w Opalewie) – polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance.

LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Czadoman zespół Disco Polo
Foto: YoutubeCzadoman, właśc. Paweł Dudek (ur. 8 lutego 1986 w Opalewie) – polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance.

Kariera zawodowa

Karierę muzyczną zaczynał jako wokalista zespołu muzycznego Arena, który wykonywał muzykę rockową. Początkowo próbował rozpocząć solową karierę w nurcie muzyki pop-rockowej, ale przerwał ją spór twórcy z menedżerem.

Od 2013 występuje pod pseudonimem Czadoman, którym nawiązuje do nazw filmowych, amerykańskich superbohaterów, takich jak Superman czy Spider-Man. Wylansował hity, takie jak „Ruda tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana” czy „Bliźniaczki, które osiągnęły kilkadziesiąt milionów odtworzeń w serwisie internetowym YouTube. W 2015 podczas pierwszej edycji festiwalu muzycznego Polsat SuperHit Festiwal z teledyskiem do piosenki „Ruda tańczy jak szalona” zajął trzecie miejsce w kategorii Hity sieci, uwzględniającej klipy z największą liczbą odsłon na YouTube (wówczas było ponad 26 mln wyświetleń). W ramach promocji wystąpił w programach TVN: Dzień dobry TVN (2014) i Kuba Wojewódzki (2015).

W latach 2017–2019 był jednym z jurorów programu Polo TV Disco Star. W 2018 zagrał w noworocznym wydaniu teleturnieju Koło Fortuny. W 2019 uczestniczył w dziewiątej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. W 2020 został ogłoszony uczestnikiem trzynastej edycji programu rozrywkowego Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo (2020), która została zawieszona z powodu pandemii COVID-19 i wznowiona jesienią. Po jedenastu odcinkach dotarł do finału, który wygrał.

Życie prywatne

Pochodzi z Opalewa, w województwie lubuskim. Żonaty z Mirosławą.

Źródło: Wikipedia


Źródło: NewsDiscoPolo.info