NewsDiscoPolo.info
Najlepszy portal o muzyce Disco Polo

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Sławomir Świerzyński (Bayer Full) i jego poglądy na aborcję. Co myślał w 1997 roku?

"Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę" - zadeklarował kilka dni temu Sławomir Świerzyński i wywołał gigantyczną dyskusję wokół własnej osoby. Stary wywiad z "Machiny" rzuca nowe światło na poglądy gwiazdora disco polo.

- Reklama -

0 675

- Reklama -

„Nowe PSL zapomniało że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota  idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok” – napisał na Facebooku Sławomir Świerzyński i rozpoczął gigantyczną dyskusję na temat Polskiego Stronnictw Ludowego, ale i wobec samego siebie.

Świerzyński natychmiast stał się ulubieńcem prawicowych publicystów. Zaproszono go do m.in. TVP Info, gdzie opozycję nazwał „Targowicą”.

„Ta Koalicja Europejska jest spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą, przeciwko legalnie wybranemu rządowi. Jak go zwał, tak go zwał – został wybrany demokratycznie” – podkreślił lider grupy Bayer Full.

W RMF FM mówił natomiast: „Jeżeli jest karnawał w Rio, to ja rozumiem te piękne kobiety idące w pawich piórach, wszystko jest pięknie, jest karnawał, wszyscy się bawimy. Natomiast nie rozumiem tych facetów porozbieranych do półnaga, idących, całujących się, obściskujących się – i mówią, że to jest wszystko piękne i ładne. No nie. Jako mężczyzna, jako ojciec i jako dziadek patrzę na to troszeczkę z zażenowaniem, bo tego nie rozumiem. Po co się tak afiszować z gołym tyłkiem na ulicy? Po co?”.

Szybko wyciągnięto też poglądy Świerzyńskiego z ostatnich miesięcy. „Ja nie jestem za promowaniem homoseksualizmu, ja jestem wrogiem. Pokazywania tych wszystkich parad dziwnych, gejów, tych lgbt, ‚vans’, ‚trans’, ‚śmans’ itp., itd.” – mówił w Polsacie, gdy w programie „Skandaliści” w kwietniu 2018 roku ujawnił, że był molestowany jako nastolatek na kolonii.

Gwiazdor Bayer Full w „Machinie”

Jak się jednak okazuje w 1997 roku poglądy Sławomira Świerzyńskiego na pewne kwestie światopoglądowe były nieco inne. W rozmowie z Anną Bilmer i Pawłem Duninem-Wąsowiczem, wokalista na temat sprawy aborcji mówił tak:

„Jestem przeciwny aborcji, ale uważam, że ta kwestia powinna być rozstrzygana wyłącznie przez osoby zainteresowane. Dziecko musi być od początku chronione i tylko matka powinna się nim zajmować. Ale to jest wyłącznie kwestia sumienia, żadnej ustawy nie powinno być” – odpowiadał Świerzyński.

Przepytujący przy tym pytaniu wyciągnęli wokaliście cytat z „Super Expressu” na temat aborcji: „Wara Kościołowi i państwu od tych spraw”.

Jak natomiast piosenkarz widział możliwość wejścia w koalicję w SLD? Był dość otwarty na każdą opcję polityczną.

„PSL jest jedynym ugrupowaniem, które może wejść w sojusz z każdą partią, obojętne czy z lewicą, czy z prawicą. Nie mam nic przeciwko SLD ani AWS, byle byłoby dobrze dla Polski” – mówił.

Sławomir Świerzyński (Bayer Full) i jego poglądy na aborcję. Co myślał w 1997 roku?
5 (100%) 1 głos[y]

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Zobacz również:  Bayer Full: Córka lidera w głównej roli
Źródło Interia.pl

Jeśli lubisz muzykę disco polo to nie możesz przegapić żadnej informacji.

Może ci się spodobać również

loading...
TELEDYSK TYGODNIA

Tomasz Niecik - Gdzie ci herosi

Zostaw swój komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.